Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > 5. ročník Radouňských okruhů prověřil připravenost závodníků na sezonu

5. ročník Radouňských okruhů prověřil připravenost závodníků na sezonu

Po dvouleté pauze se v sobotu 23. 4. 2022 uskutečnil již 5. ročník hobby MTB maratonu. Závodníci měli na výběr z krátké tratě o délce 22 km nebo dvojnásobné distance 44 km. Po nočním dešti se stala trať ještě náročnější. K náročným úsekům na trati přibyly navíc bahenní úseky. Trať zpříjemnily alespoň slunečný paprsky, které se objevily před startem závodu. Absolvování letošní tratě byl nezapomenutelný zážitek pro závodníky. Putovní pohár RO

Na start krátké tratě se postavilo 44 závodníků. Nejrychleji projel tratí Libor Šaroun z týmu Premium hotel Znojmo v čase 00:56:45, na druhém místě se umístil Robin Hyšpler z týmu Prodoli racing team v čase 00:58:05, třetí místo obsadil Jan Pechek z týmu Kola Bakus s časem 00:58:44. Celkové čtvrté místo a první místo v kategorii si vyjela nejrychlejší žena na krátké trati Anna Hrdinová z týmu Cycling Academy Tábor s časem 1:02:17.

Dlouhou trať si projelo 30 závodníků. Nejrychleji trasu absolvoval Tomáš Bakus z týmu ČEZ Cyklo Team Tábor v čase 1:47:00. Na druhém místě se umístil Jan Písař z týmu Cycle Experts s časem 1:49:09, na třetím místě skončil s odstupem 2,5 minuty Matěj Konhefr z týmu JH Cycling. Z žen nejrychleji projela trať Pavlína Macková z týmu Cykloklub Chýnov v čase 2:15:57.

Pro děti byla připravená speciální trať v okolí startu závodu. Děti měly možnost zazávodit si na speciální trati v okolí startu závodu. Kategorie do 6 let byla rozdělena na kola a odrážedla. Závodníci do 9 let absolvovali 2 okruhy, na děti do 12 let čekali 3 okruhy a nejdelší variantu 4 kol absolvovali děti do 15 let. Závodů se zúčastnilo 23 dětí.

Po závodě si mohli závodníci doplnit energii grilovaným masem nebo klobásou. Čas před vyhlášením zpestřila tombola nejen pro závodníky, ale i pro diváky. Tímto děkujeme všem sponzorům akce a dobrovolníkům, bez kterých by závod neproběhl.

Kompletní výsledky jsou zde. Fotky z akce najdete zde.

Doufáme, že i za rok uvítáme spoustu cyklistů, proto si již nyní rezervujte termín 29. 4. 2023, kdy proběhne 6. ročník závodů.