Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Místní spolky > TJ Velká Radouň > TJ - Historie

Tělovýchovná jednota Velká Radouň

Byla založena v roce 1963 v Okrouhlé Radouni jako jednoúčelová s názvem TJ JZD Velká Radouň se zaměřením na lední hokej. V této obci bylo postaveno kluziště s mantinely a do roku 1980 připravována přírodní umělá ledová plocha pro potřeby mužstva a bruslení občanů.

V roce 1991 byla jednota přejmenována na TJ HC Velká Radouň. Vedle aktivní činnosti oddílu LH se vedení jednoty snaží využít sportoviště v Kostelní Radouni – tenisový kurt, fotbalové hřiště a dráhy v okolí obce pro organizování jednorázových soutěží, především pro mládež. Jedná se o volejbalový turnaj smíšených trojic, tenisový turnaj dvojic, míčový sedmiboj dvojic, Radouňská olympiáda mládeže a cyklistické vyjížďky. Velmi zdárně se rozvíjí i cyklistický klub, který vedle účasti svých členů na závodech organizovaných sousedními kluby připravuje každoročně svůj vlastní závod – Havelskou jízdu, kterého se účastní vždy cca 60 cyklistů a jsou k dispozici dvě tratě 50 km a 20 km.

Snahou vedení TJ je získat na výše uvedené akce podporu jak z fondů ČSTV, tak z regionálních programů na podporu sportu pro neorganizované zájemce o sportování. Tato činnost se nám zatím daří a turnaje jsou mezi mládeží oblíbené. Jediným negativem je potom velmi slabá účast místních občanů a většinu zájemců o sportování tvoří příchozí.

Roční rozpočet TJ je cca 200-250 tis. korun a tvoří ho příspěvky členů, sponzorské dary, podpora z OÚ Kostelní a Okrouhlá Radouň a provádění reklamní činnosti prostřednictvím mužstva mužů oddílu ledního hokeje.

Tělovýchovná jednota má 66 členů, jediným majetkem je tenisový kurt v obci. Rádi přivítáme další zájemce o sport a rozšíříme naši činnost. Vítáme iniciativu nového vedení obce a rádi budeme prostřednictvím tohoto webu informovat o naší činnosti a připravovaných akcích.

Miloslav Beran

předseda hokejového oddílu