Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Oddíl ledního hokeje HC Velká Radouň

Lední hokej se v našem klubu hraje nepřetržitě od roku 1963 . Začínalo se okresní soutěží, od roku 1989 jsme účastníky krajských soutěží, z toho od roku 1993 hrají naši hokejisté krajskou ligu - nejvyšší regionální soutěž mužů jihočeského kraje.

Celkem se v historii našeho oddílu vystřídalo asi 140 hráčů, část z nich představujeme v odkazu – síň slávy.

Původně se hokej hrál na přírodním kluzišti v Okrouhlé Radouni, nyní je naše domácí plocha na ZS v Jindřichově Hradci, kde mužstvo trénuje a hraje svá mistrovská utkání. Nejlepšího umístění bylo dosaženo v sezoně 2007-2008 pod vedením trenéra Miloše Hlaváčka, kdy obsadili naši hokejisté v závěrečném play-off 2. místo za celkem HC Strakonice. O prvenství přišli naši hokejisté až ve třetím rozhodujícím utkání, v prodloužení, kdy se podařilo mužstvu Strakonic skórovat na konečných 1:2. Je to historický úspěch celého klubu, který byl podložen poctivým přístupem všech hráčů, dobrým vedením mužstva a aktivní dobrovolnou činností ostatních činovníků klubu. Především v posledních letech je snahou vedení oddílu dosadit k mužstvu trenéra s dobrými znalostmi a praxí. Nejen v tomto směru, ale především při doplňování kádru jsme v úzkém kontaktu a spolupráci s klubem KLH Vajgar. Tato spolupráce se daří rozvíjet a je jen na hráčích zda projeví zájem v našem klubu startovat.

Významným mezníkem v životě klubu byla i aktivní činnost mužstva dorostenců v letech 1972-1976. Tito dorostenci se stali „zásobárnou“ seniorského celku do  dalších let a právě díky nim jsme mohli pomýšlet v budoucích letech i na krajské soutěže. Rozhodující úlohu zde sehrál Vladislav Blažek sen., který toto mužstvo vedl. 

Od  založení klubu je u nás preferována vlastnost kamarádství, zájmu a snahy žít s kolektivem nad arogancí, vyvýšenosti a výkonností sportovce. Že jsme se dali cestou správnou, ukazuje právě naše historie, kdy i v sezonách nepodařených nebo jinak problematických (výstavba ZS v J. Hradci) a nutnosti sehrát soutěž na okolních ZS, překonal tyto problémy zájem, kamarádství a snaha celého kolektivu. Lední hokej patří mezi nejnákladnější sportovní činnosti, proto vedle pravidelných sezónních příspěvků hráčů je nutno finanční prostředky zajišťovat z různých zdrojů.

Významným sponzorem bylo v počátcích "hokejování" místní JZD a Místní národní výbor. Postupem času na ně navázala a.s. Zevera – nástupce po JZD a obecní úřady Kostelní a Okrouhlé Radouně. Další finanční prostředky získáváme reklamní činností a sponzorskými dary regionálních firem. Všechny spolupracující firmy jsou uvedeny v odkazu – sponzoři, reklamní partneři.

Součástí našeho oddílu je i klub rekreačního hokeje /KRH/ a fanoušky klubu. – v něm se realizují především bývalí hráči našeho HC a další, z bývalých klubů jako N. Včelnice, N. Bystřice a Slovanu  J. Hradec. Pravidelně se 1x týdně od roku 2002 scházejí k hodinovým přáteláčkům na ZS v J. Hradci a tím dokazují nejen svou fyzickou zdatnost, ale především zájem o tento sport. Není výjimkou, že se jedná o otce současných hráčů    A-mužstva

 

Prohlášení vedení HC k nezařazení mužstva mužů oddílu LH do krajské ligy ročníku 2012-13

Vzhledem k náročnosti krajské ligy, zvyšující se kvalitě a požadavkům jak na realizační tým, tak hráčský kádr, rozhodlo se vedení oddílu nepřihlásit mužstvo mužů pro nastávající sezonu do výše uvedené soutěže. Tyto podmínky jsou pro náš oddíl problematicky zajistitelné a současný stav nezaručuje zdárné dokončení soutěže. Tato skutečnost by mohla poškodit dobré jméno klubu o které se svým vystupováním v průběhu posledních 15 sezon v krajské lize zasloužil. Po jednání s vedením KLH Vajgar Jindřichův Hradec se nabízí některým hráčům, kteří budou splňovat výkonnostní kriteria, možnost doplnit jejich mužstvo – KLH Vajgar „B“, které bude v nastávající sezoně krajskou ligu mužů hrát. Ostatní hráči, kteří budou mít zájem pokračovat ve sportovní karieře bude umožněno hostování v okolních klubech. Zájem projevil HC Slavoj Žirovnice. Ostatní sportovní činnost v Tělovýchovné jednotě nekončí, nadále budou organizovány soutěže pro děti a mládež na sportovištích v Kostelní Radouni (stolní tenis, volejbal trojic, míčový sedmiboj, radouňská sportovní soutěž-dříve olympiáda (název olympiáda nám zakázal přímo český olympijský výbor, abychom neprofitovali na názvu olympiáda?!). V oddílu LH zůstane mužstvo Old -Boys/starší páni/, kteří se budou účastnit jednodenních turnajů v jihočeském regionu. V tomto týmu se budou realizovat naši bývalí hokejisté od ročníku 1975 a níže.

Miloslav Beran, předseda TJ