Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Od 12. června kraj mění autobusového dopravce. Pro cestující se téměř nic nemění

Od 12. června kraj mění autobusového dopravce. Pro cestující se téměř nic neměníNa Jindřichohradecku bude veřejnou linkovou dopravu místo ČSAD Jindřichův Hradec s.r.o. zajišťovat společnost ČSAD Autobusy České Budějovice a.s. V drtivé většině případů zůstávají spoje nezměněny, některé však doznaly např. dílčích časových posunů, apod. Prověřte si, prosím, vaše spojení ve vyhledávači IDOS

Předplacené jízdní karty zůstávají v platnosti, protože ale nový dopravce nemá čtečky těchto karet, je potřeba mít u sebe kromě samotné karty také účtenku, kterou cestující prokáží platnost karty. Uchovávat si tento doklad je už dlouhodobě jednou z přepravních podmínek. Pokud i přesto účtenku nemáte, je možné si nechat vystavit opis lístku za dobití časového kuponu na MHD JH v info kanceláři ČSAD Jindřichův Hradec s.r.o. po předložení čipové karty.

Pro přehlednost a jako příprava celokrajského integrovaného dopravního systému se budete setkávat již s označením linek ve formě trojčíslí, které uvidíte na autobusech, ale i na jízdních řádech na autobusových zastávkách. Trojčíslí je v rámci kraje jedinečné a je shodné s posledními třemi číslicemi oficiálního čísla linky.

V případě neodkladných dotazů provozu od 12. června 2022 je Vám k dispozici centrální dispečink integrovaného dopravního systému Jihočeského kraje +420 380 309 021.

 

„ZMĚNY AUTOBUSOVÝCH JŘ PLATNÉ OD 12. ČERVNA 2022“ dostupné na: https://jikord.cz/cs/novinka/zmeny-autobusovych-jr-platne-od-12-cervna-2022/