Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > V sobotu 16.10. jsme oslavili výročí naší obce

V sobotu 16.10. jsme oslavili výročí naší obceV sobotu proběhlo v Kostelní Radouni sváteční odpoledne ….

Letos oslavila obec Kostelní Radouň 725 let od založení obce. K této příležitosti zastupitelstvo obce s heraldikem nechalo zhotovit znak a vlajku obce Kostelní Radouň. Slavnost se uskutečnila v sobotu 16. 10. 2021.

Oslavy začaly v kostele sv. Víta, kde jindřichohradecký probošt P. Mgr. Ivo Prokop sloužil mši a požehnal oba obecní symboly. Starosta obce Pavel Vaňásek promluvil o historii obce a vysvětlil jednotlivé heraldické znaky na vlajce a znaku.

Poté se všichni přesunuli na hřbitov k soše s. Jana Nepomuckého. Probošt zde zmínil význam tohoto světce a starosta obce připomněl 250. výročí její instalace na hřbitově.

Slavnostní program byl zakončen u hrobů děkana a vikáře P. Šimona Šteffala a faráře P. Josefa Rameše, kde starosta promluvil o jejich působení v Kostelní Radouni a probošt vyzdvihl jejich přínos pro obec a farnost.

Slavnosti pokračovaly kulturním programem v místním pohostinství U Hrnečků. Na úvod jsme si poslechli hraní na kytary, poté jsme shlédli ohňovou show a  na závěr dne si zatančili s kapelou To dáme, která v místním sále nehrála poprvé.

 Velmi nás potěšila hojná účast místních i některých přespolních spoluobčanů.

Jsme rádi, že i v této komplikované a poněkud materiální době občané chápou význam slov vzájemnost, sounáležitost, tradice, odkaz předků…. Doufáme, že tato akce opět obnoví normální kulturní život v obci a budeme se moci scházet bez omezení např. na Masopustě, spolkových plesech a ostatních společenských akcí v naší obci.

 Mgr. Lucie Skořepová, místostarostka

Fotogalerie

IMG_20211016_134801.jpg