Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > V. SPRING CLASSIC

V. SPRING CLASSICSpring Classic představí skvostné veterány

Plakát.jpg

Fanoušci automobilové historie si přijdou na své již tuto sobotu 13. dubna. Jihočeským krajem a Vysočinou projedou stroje, které psaly automobilovou historii. Pátého ročníku Spring Classic se zúčastní více než 100 posádek.

Centrem jarní setinové rallye je Jindřichův Hradec, kam hodnotné skvosty začnou přijíždět už od pátečního večera. Hlavní program na náměstí Míru začne v sobotu ráno, kdy kolem 9. hodiny bude město doslova zaplněné veterány, stejně jako v roce 2021, kdy tam Spring Classic zavítala poprvé.

Po slavnostním startu v 10:00 se vydají na trasu dlouhou téměř 230 kilometrů, která historické vozy zavede přes Radouň, Černovice a Pacov do Humpolce, odkud se posádky po obědové pauze vrátí přes Pelhřimov, Počátky, Kamenici nad Lipou a Žirovnici zpátky do centra rallye. První soutěžní vozidlo je očekáváno v cíli kolem 16:30.

Startovní pole úvodního podniku Classic Challenge 2024 slibuje skvělou podívanou, vždyť průměrný rok výroby vozidel přihlášených do kategorie Classic se zastavil na hodnotě 1973. Diváci se můžou těšit na legendární i méně známé značky – jmenujme například Jaguar, MG, Mercedes-Benz, Austin Healey, Porsche, Alfa Romeo, Ford, Renault, Datsun, Škoda nebo Triumph.

Více informací včetně kompletního přehledu obcí na trase s časy průjezdu najdete na oficiálních internetových stránkách www.springclassic.cz.

V. Spring Classic 2024 se koná pod záštitou senátora za Pelhřimovsko a Jindřichohradecko Ing. Jaroslava Chalupského.

Text: Pavel Kacerovský, ČK motorsport
Foto: Petr Skřivánek (PS), Petr Maurenc (PM)